Effe wachte… nog effe wachte… effe wachten nog… PIZZA!
Laa la lalaa. Laa la lalaa. Laa la lalaa laa lalaa laa laa.
Haha, heb je het deuntje van het pizzalied van André van Duin al in je hoofd ;)? Mooi, dat wordt dus pizza eten vanavond. Maak een keer wat anders dan ‘een ronde schijf met kaas en veel tomaten’, pizza met zalm bijvoorbeeld!
Deze pizza met zalm is recept nummer två (twee) voor de IKEA Food Challenge:
Pizza med rökt lax.
Pizza met gerookte zalm, ui en mascarpone
Ingrediënten
-
Pizza met mascarpone, rode ui en zalm
Pizzabodem, zelf gemaakt of kant en klaar
- LAX NAJAD, gemarineerde en gerookte zalm – 200 gram
- OST PRÄST, Zweedse harde kaas – handjevol geraspt
- Rode ui – 1
- Mascarpone – 100 gram
- Verse dille – klein bosje
- Pijnboompitjes – handjevol
- Peper
Bereiden
-
Pizza met gerookte zalm
Verwarm de oven voor op 220 graden.
- Maak het deeg, verdeel in tweeën als je rond pizza’s wil, rol beiden uit tot ze rond zijn. Of maak een grote plaatpizza, rol het deeg dan in zijn geheel. Zet de randjes van het deeg iets omhoog en besmeer met olie of eigeel. Hierdoor kleuren de randen straks iets donkerder. Je kunt natuurlijk ook een kant en klare pizzabodem gebruiken.
- Smeer de mascarpone uit over het pizzadeeg, snij de rode ui in halve ringen en verdeel deze over het deeg.
-
Als laatste verdeel je de gerookte zalm (LAX NAJAD) over de pizza, niet in hele plakken maar kleinere stukjes. Strooi peper over de pizza, voeg wat verse dille toe en strooi er pijnboompitten overheen.
- Doe de pizza voor +/- 25/30 minuten in de voorverwarmde oven. Is de pizza klaar? Strooi er dan nog wat OST PRÄST, (Zweedse harde kaas) overheen, wat verse dille ter garnering en serveer de pizza met een frisse salade.
Smaklig måltid | Eet smakelijk | Buon appetito
Deborah | Samen Bourgondisch
Dit tweede gerechtje smaakte wederom erg läcker! Doe zelf ook mee met de IKEA Food Challenge en wie weet staat jouw gerecht volgend jaar op de menukaart van IKEA Nederland & kun je jouw IKEA droomkeuken uitkiezen ter waarde van: €6.500!
Bekijk ook mijn eerste IKEA Food Challenge gerecht: Zweedse mini quiches met elandworst
Tips & Tricks
- Ook lekker:
- Plaatpizza van bladerdeeg
Gebruik bladerdeeg in plaats van pizzadeeg, zo maakte ik laatst een: restjes-plaatpizza met kip.
- Plaatpizza van bladerdeeg
- Geen zin in zalm? Maak dan:
- Pizza met kip en pesto
- Pizza met groenten en spekjes
- Pizza met gehakt, paprika en Italiaanse kruiden
- Pizza met groenten en geitenkaas
- Pizza met parmaham, rucola en Parmezaanse kaas
“oehh” wat een goed idee pizza met zalm. Ik maak regelmatig zelf verse pizza ( zo lekker) maar deze variatie kende ik niet. Ga ik zeker maken!!
LikeGeliked door 1 persoon
Ja dit is zeker een aanrader! In plaats van mascarpone kun je eventueel ook Philadelphia light gebruiken, issie weer wat gezonder 😉!
LikeGeliked door 1 persoon
Ziet er lekker uit! Origineel!!
LikeGeliked door 1 persoon