Stamppot, you love it or hate it. Als kind behoorde ik zeker tot de laatste categorie. Boerenkoolstamp, worteltjesstamppot… Ik kan er nog steeds niet heel warm van worden maar ik eet m’n bordje tegenwoordig wel keurig leeg en ik betrap mezelf er soms zelfs op dat ik nog een extra lepeltje uit de pan neem. Wel of geen fan van stamppot, ik sta altijd open voor iets nieuws! Zo leek een stamppot van zoete aardappel mij best goed te kunnen smaken, en niets was minder waar!
Hollandse kost nieuwe stijl: stamppot van zoete aardappel met rucola en salie
Stamppot voor 2 personen
- 3 grote zoete aardappels
- Rucola – 50 gram
- 2 theelepels gedroogde salie
- Knoflookteentje
- Halve rode ui
- Groentebouillon +/- 500 ml
- Grano padano – garnering
- Vlees: uitgebakken spekjes of een ander stukje zoutig vlees zoals een rookworst passen hier perfect bij!
-
Stamppot van zoete aardappel met rucola
Schil de aardappelen en snijd ze in stukken van +/- 3 cm
- Snipper de ui en knoflook, fruit deze in de pan, voeg de salie toe en daarna de aardappelen. Laat ze kort meebakken.
- Voeg de bouillon toe en laat de zoete aardappelen zo’n 20 minuutjes koken.
- Giet de zoete aardappelen af en begin met stampen. Voeg peper en zout naar smaak toe en als je klaar bent met stampen roer je 3/4 van de rucola erdoorheen.
- Als laatste nog een klontje boter zodat de stamppot lekker smeuïg wordt. Maak de zoete aardappelen stamppot af met wat blaadjes rucola en wat gerapste kaas.
- Serveer de stamppot met een stukje zoutig vlees, roer er op het laatste moment bijvoorbeeld uitgebakken spekjes door of leg er een stuk rookworst bovenop.
Wij aten er een ‘winter steak’ bij, die had ik gekocht bij de slager en is zeker een aanrader. Wie weet maak ik het een keertje na. De winter steak bestond uit een stukje varkensvlees omringt met spek en gemarineerd in kruiden als kerrie en mosterdzaad. Wat wij niet wisten was dat er binnenin nog een stukje vlees zat! Namelijk een kleine rookworst, hmm dat was een lekkere verrassing! Perfect voor bij deze stamppot van zoete aardappel (of iedere andere).
Geniet van deze Hollandse kost nieuwe stijl!
Liefs,
Deborah | Samen Bourgondisch