Doordeweeks kom ik niet veel verder dan een cracker met ham of kaas of een bakje kwark met fruit als ontbijt, gewoonweg omdat ik er niet meer tijd voor neem. En juist daarom schenk ik er in het weekend meer aandacht aan. Dat hoeft niet per se iets heel bijzonders te zijn, zo geniet ik al van een lekker omeletje of een geroosterde boterham met wat olie, kaas en ham. Glaasje jus d’orange erbij, koffietje en ik ben een blij mens. Maar soms trakteer ik ons op een iets specialer ontbijtje, een lekker broodje uit de oven, een goed gevulde omelet of zoals vorige week: een bagel met onder andere avocado, kipfilet en gebakken eitje… hmm ik krijg er nu al weer zin in! De ‘specialere’ ontbijtjes zijn niet altijd even gezond, maar dat moet kunnen op zijn tijd ;)!
Dus met het weekend voor de deur:
Brunch bagels met kipfilet, avocado en een eitje
Ingrediënten:
Twee personen
-
2 x bagels
Brunch bagels
- 1 x avocado
- 1 x tomaat
- 1 x (gerookte) kipfilet
- 2 x ei
- 1 eetlepel – Philadelphia bieslook light
- 2 x plakje kaas
- Optioneel:
Geroosterde pijnboompitjes of sesamzaadjes
Bereiden
-
Verwarm de bagels in de oven.
Bagels met kip, avocado en een eitje
- Bak de eieren in een pan, strooi er wat peper, zout en optioneel wat kerriekruiden overheen.
- Snij de avocado, de tomaat en de kipfilet in plakjes. Ik gebruikte dit keer een een stukje gemarineerde kipfilet van de dag er voor (gemarineerd in yoghurt en kerriekruiden, jum!).
- Wanneer de bagels klaar zijn snij je deze doormidden met een broodmes en besmeer je de onderkant met de philadelphia. Leg er een plakje kaas op, de avocado, de kipfilet, tomaat en als laatste het gebakken ui.
- Direct opeten en genieten!
Fijn weekend!
Deborah | Samen Bourgondisch
2 gedachtes over “Brunch bagels met kip, avocado en een eitje”